Leserne kan i år være med på å avgjøre

Hvem blir North Crew 2008?

Hvem blir North Crew 2008?

Fire lag er nominert til prisen North Crew 2008, men hvem av de fire som blir de utvalgte, er ikke bestemt. Du kan imidlertid være med på å avgjøre valget – sammen med juryen. Delta i avstemningen!

Publisert Sist oppdatert

De fire kandidatene til å bli North Crew 2008 er:

TOO AIMING FIRST – for å ha vunnet både NORC-rankingen og klassemesterskapet for ORCi minste klasse tre år på rad

TEAM BERGEN – for sin allsidige satsing i flere klasser og sølv under EM i ORCi-klassen

TEAM TERRA – for sin målrettete satsing som i år resulterte i at de ble kåret til verdens beste amatører under VM i Melges 24 og deres andre NM-gull på rad

TEAM SONAR 2008 – for sin 4. plass i Paralympics og gode, internasjonale resultater i Sonar-klassen for øvrig

For å bestemme hvem som til slutt blir vinneren, er det nedsatt en jury på seks personer, pluss at du som leser kan være med på avgjørelsen. Juryen har 6 stemmer, lesernes rangering teller som 3 stemmer av tilammen 9.

Hvert av jurymedlemmene har avgitt sin rangering av de fire kandidatene – hver for seg – og det er kun juryformannen som vet det sammenlagte resultatet av juryens stemmer. Når lesernes rangering er klar kl 23:59 fredag 5. desember, blir disse lagt til juryens stemmer og det endelige resultatet vil være klart.

Juryen består av:

Thomas Nilsson

Lars Erik Heibek

Kristoffer Spone

Espen Guttormsen

Jon Amtrup

Morten Jensen (juryformann)

Bruk stemmen din og tilkjennegi hvem du mener skal bli North Crew 2008. Årets North Crew 2008 får et gavekort på kr 5000 fra North Sails.

Tidligere vinnere av North Crew-prisen:

2003: NORWEGIAN STEAM

2004: FRAM-laget

2005: TEAM SONAR 2005

2006: OCEAN WARRIOR

2007: LODESTAR