Flere båter rammet

Påskeoverraskelse: Båtinnbrudd

Påskeoverraskelse: Båtinnbrudd

Flere båter fra Sandkroken Marina, innerst i Paddehavet ved Ulvøya i Oslo, ble utsatt for innbrudd i påsken.

Publisert Sist oppdatert

Påskeoverraskelsen til skipper Arnt Ivar Kongevold (60) ble dessverre ikke av den positive typen i år. Første påskedag, søndag 12. april, var han i ferd med å seile den nylig innkjøpte båten sin, en Dufour 455, fra Sandkroken Marina til hjemmehavna i Asker, da han fikk den irriterende meldingen fra bryggenaboen.

- Nabobåten, en Bavaria 39, samt to/tre andre båter i samme rekke hadde blitt frastjålet sprit, klær og tauverk, forteller Kongevold.

- Dermed ble jeg oppfordret til å sjekke hva som hadde skjedd i vår båt. 
Låsen vår var i stykker, men tyvene gjorde ikke annet enn å bryte seg inn. De stjal heldigvis ingenting, hverken TV eller andre gjenstander av verdi ble rørt.

Innbruddene fant trolig sted lørdag 4. april og ble angivelig aldri anmeldt til politiet.

Nordstrands Blad meldte for øvrig om flere tyverier eller tyveriforsøk i området i palmehelgen.