
Seilforeninger sammen om Oslofjorden Rundt
Bærum, Røyken, Hurum og Nesodden Seilforening skal hjelpe Asker med et arrangement de håper skal lokke ferske og yngre seilere.
– Oslofjorden Rundt skal bli noe mer enn en regatta, arrangementet har fått mottoet: Oslofjorden Rundt – en fjord for alle, og – et samarbeid for seilglede, forteller Bente Vikenes, Asker Seilforenings nye formann. Med seg har hun fått med seg seilforeninger i nabolaget, samt også kommersielle aktører som Maritim, With Marine, SeilNorge og SEILmagasinet.

Bli en tryggere seiler
– I seilforeningene har vi mange medlemmer med kompetanse. Vi har også samarbeidspartnere med ekstra spesialistkompetanse. Dette er folk som er villige til å hjelpe usikre seilere til å bli tryggere, forteller Vikenes. En del av arrangementet er å gi et kompetansebesøk av eksperter til seilere som har spørsmål, eller er usikre på båten og seiling.
Seiltips
– Vi har også egen turklasse, og her kan båter melde seg på uten å ha målebrev. Det er åpent for alle med seilbåt, forteller den ferske formannen. På vannet vil vi også ha eksperter som kan gi gode tips om seiling. Tips som også kan gi tryggere og mer behagelig turseiling.
– Det er også mulig å låne båt, eller å bli med som mannskap. Her skal vi ha et tilbud til alle som har lyst til å seile på Oslofjorden, sier Vikenes begeistret. Med hennes pågangsmot har hun klart å få mange med på laget.
Arrangementet holdes 23. og 24. mai.
Du finner mer om Oslofjorden Rundt her
Les også